Personal

Kyrkoherde Kent Danielsson

Tjänstledig

Tf kyrkoherde Stefan Äng

(semester 22.6-17.7)

0400 212 898 stefan.ang@evl.fi

Tf församlingspastor Peter Blumenthal

040 680 3686 peter.blumenthal@evl.fi

Kantor Eva-Helena Hansen

0457 344 1567 eva-helena.hansen@evl.fi

Diakonissa Ann-Lis Biström

0457 342 7883 ann-lis.bistrom@evl.fi

Ungdomsarbetsledare Sonja Winé

0457 342 7633 sonja.wine@evl.fi

Församlingsmusiker Fredrik Erlandsson

0457 342 7885 fredrik.erlandsson@evl.fi

Ekonom Nina Bergström

0457 344 4388 nina.bergstrom@evl.fi

Ekonomiassistent Tuire Welander

0457 343 9773 tuire.welander@evl.fi

Kyrkvaktmästare, kanslist Anette Karlsson

0457 344 4709 anette.karlsson@evl.fi

Församlingsvärd Anette M. Karlsson

0457 342 0852 anette.m.karlsson@evl.fi

Församlingsvaktmästare Börje Vördgren

0457 342 1855 borje.vordgren@evl.fi

Trädgårdsmästare Ramona Sirén

0457 342 9144 ramona.siren@evl.fi