Kontaktuppgifter

Församlingens växel (öppen åtminstone mån-tisd 9-12, torsd 9-14.30): 018 32830, e-post: jomala@evl.fi

Tf kyrkoherde Stefan Äng

0400 212 898


stefan.ang@evl.fi

Tf församlingspastor Laura Serell

0457 3453753

laura.serell@evl.fi

Kantor Eva-Helena Hansen

0457 344 1567

eva-helena.hansen@evl.fi

Diakonissa Ann-Lis Biström

0457 342 7883 

ann-lis.bistrom@evl.fi

Ungdomsarbetsledare Sonja Winé

0457 342 7633

sonja.wine@evl.fi

Församlingsmusiker Fredrik Erlandsson

0457 342 7885

fredrik.erlandsson@evl.fi

Ekonom Nina Bergström

0457 344 4388

nina.bergstrom@evl.fi

Vik. ekonomiassistent Filip Blomberg

0457 342 1301

filip.blomberg@evl.fi

Församlingssekreterare Tuire Welander

0457 343 9773

tuire.welander@evl.fi

Kyrkvaktmästare, kanslist Anette Karlsson-Karlsson

0457 5244311 

anette.karlsson@evl.fi

Församlingsvärd Anette M. Karlsson

0457 342 0852

anette.m.karlsson@evl.fi

Församlingsvaktmästare Börje Vördgren

0457 342 1855


borje.vordgren@evl.fi

Bitr. trädgårdsmästare Solveig Engman

solveig.engman@evl.fi