Kontaktuppgifter

Församlingens växel (öppen åtminstone mån-tisd 9-12, torsd 9-14.30): 018 32830, e-post: jomala@evl.fi

Kyrkoherde Stefan Äng

018 32 8311


stefan.ang@evl.fi

Församlingspastor Laura Serell

018 32 8312

laura.serell@evl.fi

Kantor Eva-Helena Hansen

018 32 8321

eva-helena.hansen@evl.fi

Diakonissa Ann-Lis Biström

018 32 8313

ann-lis.bistrom@evl.fi

Ungdomsarbetsledare Sonja Winé

018 32 8323

sonja.wine@evl.fi

Församlingsmusiker Fredrik Erlandsson

018 32 8322

fredrik.erlandsson@evl.fi

T.f. ekonom  Tuire Welander

018 32 8320

tuire.welander@evl.fi

 
Vik. ekonomiassistent Filip Blomberg

0457 342 1301

filip.blomberg@evl.fi

Kyrkvaktmästare, kanslist Anette Karlsson-Karlsson

018 32 8331

anette.karlsson@evl.fi

Församlingsvärd Anette M. Karlsson

018 32 8315

anette.m.karlsson@evl.fi

Församlingsvaktmästare Börje Vördgren

018 32 8316


borje.vordgren@evl.fi

Bitr. trädgårdsmästare Solveig Engman

solveig.engman@evl.fi

Trädgårdsmästare vakant

Ta kontakt med t.f ekonom Tuire Welander

tel. 018 32 8320

tuire.welander@evl.fi